5 دلیل اصلی گریه نوزادان در شب

گریه نوزادان در شب: نوزادان هنگام خواب ممکن است، که گریه کنند. گریه نوزادان هنگامی که در خواب هستند، برای والدین گیج کننده است. کودکان در طول شب ممکن است، از خواب بیدار شوند، گریه کنند و دوباره بخوابند.

اگر دلیل خاصی برای گریه نوزادان در هنگام شب نباشد، امری طبیعی است.

چرخه خواب در بزرگسالان 90 تا 120 دقیقه طول می‌کشد. نوزادان در 9 ماه اول زندگی دارای چرخه خواب 50 دقیقه‌ایی هستند. چرخه خواب نوزادان کوتاه‌تر از بزرگسالان است، به همین دلیل شب‌ها بیدار می‌شوند و گریه می‌کنند.

برای اینکه بدانید، چرا نوزادان در شب گریه می‌کنند و چگونه می‌توانید آنها را تسکین دهید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

چرا نوزادان در خواب گریه می‌کنند؟

گریه می‌تواند، راهی برای برقراری ارتباط با والدین باشد. نوزادان به دلایل مختلفی در هنگام خواب گریه می‌کنند.

چرا نوزادان در شب گریه می کنند؟

گرسنگی می‌تواند، یکی از علل اصلی گریه کودک در خواب باشد. اگر کودک به میزان کافی قبل از خواب شیرخشک یا شیرمادر استفاده نکند، ممکن است، که هنگام خواب گرسنه شود.

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند، باعث بیداری و گریه کودک شود، کثیف بودن پوشک او است، که باعث بی‌خوابی و ناراحتی نوزاد خواهد شد.

اگر دمای هوای اتاق نامتعادل باشد و تهویه مناسبی نداشته باشد، می‌تواند نوزاد را هنگام خواب اذیت کرده و باعث گریه او شود.

برخی از نوزادان به دلیل داشتن اضطراب جدایی از والدین، به هنگام خواب برای اینکه مادر یا پدر او را ترک نکنند، گریه می‌کنند.

داشتن درد یا درآوردن دندان نیز، یکی دیگر از دلایل مهم گریه نوزادان است.

چگونه می‌توان نوزادی که در خواب گریه می‌کند، را آرام کرد؟

برخی از نوازادان فقط برای برقراری ارتباط با والدین گریه‌های بلند می‌کنند. تا زمانیکه شما پاسخ او را ندهید، نوزاد آرام نمی‌شود.

شما ممکن است، برای اینکه کودک احساس آرامش بیشتری داشته باشد، نوری کمرنگ را در اتاق روشن کنید. این حس به کودک تلقین می‌شود، که الان وقت خواب نیست. این موضوع می‌تواند در شب‌های بعدی نیز به یک عادت تبدیل شود.

زمانیکه نوزادان در خواب گریه می‌کنند، معمولا به حالت نیمه هوشیار هستند. شما می‌توانید، صبر کرده و فقط تماشا کنید. اگر آنها گریه را قطع کردند و دوباره به خواب رفتند، نیازی نیست که آنها را آرام کنید.

چگونه می‌توان نوزادی که در خواب گریه می‌کند، را آرام کرد؟

اگر دلیلی برای گریه نوزاد نیافتید، او را با صدای خیلی آرام و نوازش مجددا بخوابانید.

الگوی خواب نوزادان چگونه است؟

نوازادانی که به تازگی متولد شده‌اند، نیاز به 16 ساعت خواب در طول شبانه روز دارند. یک نوزاد تازه متولد شده، احتمالا هر سه یا چهار ساعت در طول شب برای خوردن شیر بیدار می‌شود. اگر نوزادی بیدار نشود، مجبور هستید تا در ساعت‌هایی تعیین شده، او را بیدار کنید. یک نوزاد تازه متولد شده نیاز به 8 تا 12 بار در روز به شیر دارد.

سخن نهایی

گریه کردن نوزادان در خواب یک اتفاق کاملا طبیعی است، که علت‌های مختلفی نیز دارد. اگر تغییر شدیدی در روند خواب نوزاد مشاهده کرید، حتما با پزشک نوزاد خود صحبت کنید.

همین حالا نظر خود را با دیگران به اشتراک بذارید: کلیک کنید

دسته بندی‌های مقاله: نگهداری نوزادنوزاد
0 0 رای ها
1 ► امتیاز دهی ◄ 5
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سبد خرید

0
image/svg+xml

No products in the cart.

بازگشت به صفحه محصولات