بیش از 100 داستان و قصه کودکانه قدیمی و جدید ، کوتاه ، طولانی و بلند ، جذاب ، زیبا و رایگان به صورت متن و کلیپ برای خواب و سرگرمی کودک شما

جدیدترین‌ها


نکات مهم در مورد قصه کودکانه

تاثیرات باور نکردنی خواندن قصه برای کودکان

خواندن داستان و قصه ی کودکانه برای بچه‌ها، فواید زیادی برای رشد ذهنی، روحی و اجتماعی آن‌ها دارد. در ادامه با موشیما همراه باشید تا تاثیر داستان‌های کودکانه را بر جنبه‌های مختلف رشد کودک مرور کنیم:

رشد خلاقیت کودک

قصه های کودکانه پر از افسانه‌ها و عناصر شگفت انگیز هستند. در داستان های کودکان هیچ مرزی برای خلاقیت وجود ندارد. در دنیای قصه، هر چیزی ممکن است.

این مسئله باعث می‌شود تا فرزند شما چهارچوب‌های ذهنی‌اش را بشکند و اندیشه‌ای آزاد و خلاق داشته باشد.

فواید خواندن کتاب داستان کودکانه برای بچه ها
فواید خواندن کتاب داستان کودکانه برای بچه ها

رشد مهارت‌های کلامی

قصه ها و داستان ها منبع ارزشمندی برای یادگیری کلمات جدید هستند. این منبع زمانی ارزشمندتر خواهد بود که خود شما برای فرزندتان کتاب بخوانید.

مطالعات نشان می‌دهد اگر والدین هنگام خواندن داستان برای فرزندشان، کلمات جدید را برای آن‌ها توضیح دهند، کودکان بسیار سریع‌تر این کلمات را یاد میگیرند و راحت‌تر در مکالمات از واژه‌های جدید استفاده می‌کنند.

رشد مهارت‌های اجتماعی

کودکی که دایره‌ی لغات وسیعی دارد، راحت‌تر می‌تواند با دیگران ارتباط برقرار کند. این مهارت برقراری ارتباط به فرزندتان کمک می‌کند تا به سادگی دوست جدید پیدا کند، با معلم‌های مدرسه رابطه‌ی سازنده‌ای داشته باشد و همچنین بتواند احساسات و افکارش را به طرز صحیحی ابراز کند.

یادگیری مهارت‌های زندگی

هر قصه کودکانه ، شامل درس‌هایی برای آموختن است. این موارد می‌توانند حقیقت‌های علمی، درس‌های اخلاقی یا مهارت‌های زندگی باشند. کودکان درس‌های مهم زندگی را در خلال داستان‌های کودکانه راحت‌تر و سریع‌تر یاد می‌گیرند.

به جای این که راجع به یک مسئله ساعت‌ها برای فرزندتان سخنرانی کنید، یک کتاب خوب در آن زمینه پیدا کنید و برای او بخوانید. به شما قول می‌دهیم که خیلی سریع‌تر آن را یاد می‌گیرد.

رشد مهارت شنیدن

قصه خواندن برای کودکان، در واقع یک تمرین برای یادگیری شنیدن موثر است. زمانی که برای فرزندتان کتاب می‌خوانید، او می‌آموزد که چگونه باید ذهنش را متمرکز کند و به داستان گوش بدهد تا آن را بفهمد.

مطالعات نشان می‌دهد، اگر والدین از سنین کم برای فرزندشان کتاب داستان بخوانند، احتمال موفقیت فرزندشان در مدرسه بسیار بیشتر خواهد بود؛ چرا که این بچه‌ها آموخته‎‌اند چگونه باید به طور موثر و بدون بازیگوشی به معلم گوش بدهند.

قصه های کودکانه جدید در مجله‌ی موشیما

در مجله‌ی موشیما ، ما تلاش می‌کنیم تا داستان های جذاب و آموزنده‌ی جدید در دنیا را ترجمه کنیم و با عکس‌های با کیفیت در سایت قرار دهیم تا شما و فرزند دلبندتان آرشیو کاملی از قصه‌های کودکانه زیبا و جذاب در اختیار داشته باشید.

اهمیت موضوع داستان کودکانه
اهمیت موضوع داستان کودکانه

داستان های کودکانه قدیمی یادآور خاطرات

خواندن داستان های قدیمی که خود شما با آن‌ها خاطره دارید برای فرزندتان، می‌تواند لحظات خیلی شیرین و به یاد ماندنی برای هر دوی شما بسازد.

قصه های کودکانه قدیمی مانند سیندرلا، چوپان دروغگو، شنگول و منگول و راپونزل، داستان هایی هستند که چندین نسل با آن‌ها خاطره ساخته‌اند و خواندن آن‌ها همیشه با لذت همراه است.

تاثیر کتاب قصه در خواب و آرامش کودک

خواندن کتاب قصه قبل از خواب، باعث می‌شود تا فرزند شما با احساس امنیت و آرامش به خواب برود. او با تمرکز بر روی روند یک داستان زیبا، دغدغه‌های روزانه‌اش را فراموش می‌کند و ذهنش آرام می‌شود. این مسئله باعث می‌شود تا خوابی آرام و عمیق را تجربه کند.

رنج سنی قصه کودکانه

هر کتاب داستان ، برای یک رده‌ی سنی نوشته شده است. اگر کتاب‌های سنین بالاتر را برای فرزندتان بخوانید، برایش جذاب نخواهد بود و روند داستان را نخواهد فهمید.

همچنین اگر کتاب های مناسب سنین پایین‌تر برای کودک بخوانید، داستان برایش ساده و بی محتوا جلوه می‌کند و حوصله‌اش سر می‌رودبه همین دلیل بسیار مهم است که کتاب هایی را برای فرزندتان مطالعه می‌کنید، طبق رده‌ی سنی او انتخاب شده باشند.

اهمیت موضوعات داستان های کودکانه

در انتخاب موضوع باید بسیار آگاه عمل کنید. داستان های کودکانه تاثیر بسیار عمیقی بر ذهن ناخودآگاه فرزند شما دارند. برای مثال داستانی مانند سیندرلا می‌تواند به دختران کوچک القا کند که باید برای خوشبختی، منتظر یک مرد بمانند و خودشان تلاشی نکنند.

این بدین معنا نیست که نباید قصه سیندرلا را برای فرزندتان بگویید؛ بلکه به این معناست که باید آگاه باشید و با فرزندتان راجع به داستان صحبت کنید.

بهترین روش تربیتی، منع کردن کودکان از رویارویی با مفاهیم اشتباه نیست. بهترین روش آن است که فرزندتان روش‌های مختلف زندگی کردن را بشناسد و شما به او بیاموزید که چگونه باید روش صحیح‌تر را انتخاب کند.

چگونه برای فرزندم کتاب داستان مناسب انتخاب کنم؟
چگونه برای فرزندم کتاب داستان مناسب انتخاب کنم؟

داستان یا کلیپ قصه کودکانه

در دنیای امروزی، فراوانی انیمیشن ها و قصه های صوتی، باعث شده که اهمیت کتاب خواندن نسبت به گذشته کمتر به چشم بیاید. حتما توجه کنید که انیمیشن ها وقصه های صوتی می‌توانند خیلی مفید باشند؛ ولی به هیچ عنوان نباید جای کتاب خواندن را بگیرند.

برنامه کودک، انیمیشن، قصه صوتی و کتاب داستان، هر کدام فوایدی دارند و نباید هیچکدام قربانی دیگری شوند. با کمی برنامه‌ریزی می‌توانید کاری کنید تا فرزندتان از تمام این فعالیت‌ها لذت ببرد.

معرفی کتاب داستان های اختصاصی موشیما

در کتاب داستان های اختصاصی موشیما ، از عکس و اسم فرزند شما در تک تک صفحات استفاده خواهد شد. نویسندگان قصه های موشیما تلاش می‌کنند تا در هر کتاب، یک نکته‌ی آموزشی، اعم از نکات علمی، اخلاقی و مهارت‌های زندگی، وجود داشته باشد.

در مجموعه موشیما ، تلاش بر این است که با استفاده از بهترین تصویرگران کودک، صفحات کتاب به جذاب‌ترین شکل ممکن طراحی شوند تا فرزند شما علاوه بر شنیدن داستان، از تصویرهای زیبای کتاب نیز لذت ببرد.

همچنین می‌توانید برای خواندن داستان های کودکانه انگلیسی روی لینک stories for kids کلیک کنید.


سوالات متداول داستان کودکانه

خواندن داستان کودکانه برای فرزندم چه اهمیتی دارد؟

خواندن داستان های کودکانه برای بچه‌ها، باعث افزایش خلاقیت، رشد مهارت‌های کلامی و اجتماعی و یادگیری مهارت‌های زندگی در آن‌ها می‌شود. این موارد تنها بخشی از مزایای خواندن داستان برای کودکان است.

چگونه کتاب مناسب سن فرزندم را انتخاب کنم؟

در دنیای امروزی، تقریبا تمام کتاب‌ها دارای رده بندی سنی هستند. با این وجود اگر میبینید فرزندتان با کتاب‌های مناسب برای رده بندی سنی خودش، ارتباط برقرار نمی‎کند، شاید بهتر باشد که کتاب‌هایی از رده‌ی سنی بالاتر یا پایین‌تر را هم امتحان کنید.

قصه کودکانه چه تاثیری بر کودکان دارد؟

قصه کودکانه در هنگام شب، باعث می‌شود تا فرزندتان درگیری‌های روزمره را کنار گذاشته و با ذهنی آرام به خواب برود. همچنین خواندن یک قصه کودکانه هر شب قبل از خواب، باعث ایجاد حس صمیمیتی باور نکردنی میان شما و فرزندتان خواهد شد.

آیا موشیما هم داستان مخصوص خود را دارد؟

بله البته! موشیما داستان هایی اختصاصی با اسم و عکس فرزند شما تولید می‌کند! داستان های موشیما پر از نکات علمی، ارزش‌های اخلاقی و عکس‌های با کیفیت و زیبا هستند.

آیا موشیما داستان کودکانه انگلیسی هم دارد؟

برای خواندن داستان های کودکانه انگلیسی برای فرزند دلبندتان، می‌توانید به سایت همکار ما، Moonzia مراجعه کنید و از خواندن داستان های انگلیسی، لذت ببرید.

امتیاز 4.1 از 5 (1213 نفر رای داده‌اند)

سبد خرید

0
image/svg+xml

No products in the cart.

بازگشت به صفحه محصولات