سن بارداری در زنان

یکی از مهمترین تصمیماتی که زوجین هنگام ازدواج می‌گیرند، باردار شدن و یا بچه دار شدن است. اما بارداری عوارضی دارد که در هر سنی و با هر شرایطی برای زنان امکان پذیر نیست.

به همین منظور ما تصمیم داریم تا در این مقاله در مورد شرایط و سن مناسب بارداری اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

بهترین سن بارداری

بهترین سن بارداری در زنان از ابتدای 24 سالگی تا 28 سالگی است. در سن 30 سالگی مشکلات متعددی در زنان به وجود می‌آید که بارداری را برای آنها سخت‌تر کرده و یا کیفیت زندگی  مانند دهه 20 نیست. زنانی که از سن 40 سالگی به بعد تصمیم می‌گیرند تا بچه دار شوند، باید بسیار مراقب باشند، زیرا زایمان پرخطری را پشت سر خواهند گذاشت.

بهترین سن بارداری

خطرات بارداری در سن بالای چهل سال

هرگز باردار نشدن

کسانی که تا قبل از سن 40 سالگی هرگز باردار نشده‌اند، احتمالا بعد از این سن نیز مشکلات جدی در باروری خواهند داشت. شاید حتی در این سن مجبور باشند تا از روش‌های غیر طبیعی برای باروری استفاده کنند.

کاهش قدرت باروری بعد از 40 سالگی

احتمال باروری در سن 40 سالگی حدود 50 درصد کاهش می‌یابد. اگر یک زن در سن 26 سالگی باید چند ماه برای باردار شدن منتظر بماند، اما در سن 40 سالگی ممکن است که هرگز نتواند باردار شود.

افزایش احتمال سقط جنین

معمولا زنانی که بعد از سن 40 سالگی باردار می‌شوند، امکان سقط جنین بیشتری دارند. به همین دلیل هنگام بارداری در این سن باید بیش از سایر خانم‌ها مراقب سلامت خود و جنین داخل شکم باشند.

فشار خون و دیابت

افرادی که درسن بالا باردار می‌شوند، احتمال اینکه در این دوران دچار بیماری فشار خون و یا دیابت شوند، بسیار بیشتر از سایر زنان دیگر است.

مرگ جنین در شکم مادر

در افراد باردار بالای 40 سال، احتمال اینکه جنین درشکم مادر نتواند زنده بماند، بسیار است.

مرگ جنین در شکم مادر

اختلاف سنی زیاد

در سن بالا وقتی که بچه دار می‌شوید، با کودک خود اختلاف سنی بسیاری داشته در نتیجه این اختلاف سنی می‌تواند در تربیت کودک بسیار موثر باشد. زمانیکه نوزاد کمی بزرگتر شود، به خاطر این اختلاف سنی، ممکن است با شما مشکلات بسیاری پیدا کند. زیرا درک کردن دنیای کودکانه او برای شما بسیار مشکل ساز خواهد شد، زمانیکه با فرزند خود اختلاف سنی زیادی داشته باشید.

سخن نهایی

بسیاری از افراد به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی ممکن است که دیر ازدواج کنند. دیر ازدواج کردن شاید از نظر افراد مشکلی نداشته باشد، اما برای بچه دار شدن در سن بالا مشکلات فراوانی را ایجاد خواهد کرد. به همین منظور توصیه می‌گردد، اگر حتی تصمیم دارید که در سن بالا بچه دار شوید، حتما با یک متخصص مشورت کنید.

همین حالا نظر خود را با دیگران به اشتراک بذارید: کلیک کنید

دسته بندی‌های مقاله: آمادگی و اقدام برای بارداریپیش از بارداریمراقبت های لازم پزشکی در بارداری
امتیاز 5 از 5 (1 نفر رای داده‌اند)
5 1 رای
1 ► امتیاز دهی ◄ 5
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سبد خرید

0
image/svg+xml

No products in the cart.

بازگشت به صفحه محصولات