مزایای کلاس زبان برای کودکان

یادگیری یک زبان جدید در هر سنی سودمند است؛ اما مزایای آموختن زبان در سنین پایین کودکی بسیار بیشتر است. مطالعات نشان می‌دهند که کلاس زبان برای کودکان اگر از پیش دبستانی شروع شود، می‌تواند برایشان بسیار سودمند و مفید باشد. این مسئله به این دلیل است که کودکان خیلی سریع می‌توانند یک زبان جدید را بیاموزند.

کودکانی که در سنین پایین، آموختن یک زبان جدید را شروع کرده‌اند؛ از مزایایی مانند توانایی‌های شناختی، حل مسئله و خلاقیت بالاتری نسبت به همسالان خود بهره می‌برند.

زمانی که کودک قادر باشد با مردم جهان ارتباط برقرار کند، می‌تواند دوست‌هایی از فرهنگ‌های مختلف پیدا کند. این به او کمک می‌کند تا طعم تجربه‌های جدید را بچشد. همچنین دانستن زبان جدید می‌تواند در آینده باعث ایجاد فرصت‌های شغلی و تحصیلی بسیاری برای فرزندتان شود.

بهترین زبان برای آموزش به کودکان چیست؟

زبان انگلیسی به طور قطع بهترین و اولین انتخاب است. زبان انگلیسی زبانیست که نیمی از مردم جهان به آن مسلط هستند. زبان انگلیسی زبان بین‌المللی علم و هنر است. این زبان می‌تواند به کودک برای ارتباط برقرار کردن با جهان کمک کند.

اگر قصد مهاجرت به یک کشور غیر انگلیسی زبان را ندارید، بهترین انتخاب برای آموزش زبان دوم به فرزندتان قطع به یقین زبان انگلیسی است.

در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین مزایای کلاس زبان برای کودکان را با شما در میان بگذاریم:

نتیجه‌ی بهتر در امتحانات

بسیاری از مطالعات میدانی نشان می‌دهند: کودکانی که زبان دیگری غیر از زبان مادری خود را بلدند، در تمام موضوعات درسی از دیگر دانش‌آموزان بهتر عمل می‌کنند.

این مزیت حتی تا دوران دبیرستان و دانشگاه نیز ادامه خوهد داشت. در یکی از تحقیقات مهم در ایالات متحده، معلوم شد افرادی که سابقه‌ی آموختن یک زبان دوم را دارند، میانگین نمره‌های آن‌ها 140 نمره (از مجموع 800 نمره) از همسالان آن‌ها بالاتر است.

افزایش مهارت‌های خواندن

مطالعات در کانادا نشان می‌دهد که آموزش زبان دوم به کودکان می‌تواند بسیار مهارت خواندن آن‌ها را افزایش دهد. همچنین می‌تواند به آن‌ها در خواندن متون سخت کمک کند.

کلاس زبان برای کودکان چه فایده‌ای دارد؟

افزایش اعتماد به نفس

کودکان همیشه در حال کشف چیزهای جدید هستند. اگر یادگیری زبان جدید را برای کودک طبیعی جلوه دهید و آن را با سرگرمی و بازی ادغام کنید، مطمئن باشید کودک در آن سریع رشد خواهد کرد. این موفقیت و رشد سریع باعث می‌شود او خودش و توانایی‌هایش را باور کند و اعتماد به نفسش را بسازد.

افزایش فوق‌العاده‌ی مهارت‌های ذهنی

قرار گرفتن در معرض دو زبان یا بیشتر، می‌تواند به طرز چشمگیری توانایی‌های مغزی کودکان مانند حافظه یا قدرت استدلال را افزایش دهد.

مطالعات علمی نشان می‌دهند که میزان سلول‌های خاکستری مغز کودکانی که زبان جدیدی را آموزش می‎بینند، به طور قابل توجهی از کودکان دیگر بیشتر است. سلول‌های خاکستری مسئول پردازش اطلاعات در مغز، مدیریت حافظه، گفتار و ادراک حسی هسند.

کمک به ایجاد لهجه‌ی طبیعی مخصوص هر زبان

کودکان به طور استادانه‌ای آنچه را که می‌شنوند، تقلید می‌کنند. آن‌ها قادرند تا کوچکترین تفاوت‌ها را در لحن، لهجه و تلفظ افراد تشخیص دهند. کودکان گوش‌های خیلی تیزی دارند و قدرت شنیدن آن‌ها بسیار بالاست. به همین دلیل اگر در سنین پایین زبان دوم را آموزش ببینند، می‌توانند خیلی روان و با لهجه‌ای طبیعی صحبت کنند.

ایجاد فرصت‌هایی عالی در تحصیلات و آینده‌ی شغلی

در حال حاضر دانستن زبان دوم، امتیاز بزرگی در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی به حساب می‌آیند. همچنین برای تحصیل در خارج از کشور، دانستن حد قابل قبولی از زبان انگلیسی اجباریست.

روند پذیرش در دانشگاه‌ها و یا موقعیت‌های شغلی مختلف، هر روز در دنیای امروز رقابتی‌تر می‌شود. از همین رو دانستن یک یا چند زبان علاوه بر زبان مادری، نقطه‌ی قوت بزرگی در رزومه‌ی افراد به شمار می‌آید.

آموختن زبان انگلیسی به کودکان چه فایده‌ای دارد؟

ایجاد جهان‌بینی گسترده

آموختن یک زبان جدید، کنجکاوی کودک را نسبت به دیگر فرهنگ‌ها در جهان برمی‌انگیزد. این کار به کودک آموزش می‌دهد که جهان بسیار بزرگ و پر از زبان‌ها و انسان‌های مختلف است. کودکانی که دو یا چند زبان را می‌دانند، بسیار کمتر نشانه‌های نژادپرستی از خود نشان می‌دهند.

تسلط بیشتر به زبان مادری

در بسیاری از مواقع، ما بدون این‌که فکر کنیم از زبان مادریمان استفاده می‌کنیم و به قواعد دستوری آن توجه نمی‌کنیم. یادگرفتن یک زبان دوم می‌تواند به کودک کمک کند تا هر دو زبان را با هم مقابسه کند. در واقع کودکان می‌توانند از قواعد و اصطلاحات یک زبان برای تقویت زبان دیگر استفاده کنند.

ایجاد ارتباطات بین‌المللی

دنیای امروز، دنیای ارتباطات است. کودکان امروزی این شانس را دارند تا با فشردن چند دکمه با هزاران کیلومتر دورتر ارتباط برقرار کنند. دانستن یک زبان خارجی، به خصوص زبان انگلیسی، می‌تواند به آن‌ها کمک کندتا با ارتباط گرفتن با خارج از مرزها و یافتن دوستانی بین‌المللی، راجع به فرهنگ و سنت‌های دیگران بیشتر یاد بگیرد.

افزایش مهارت همدلی

کودکانی که دو یا چند زبان می‌دانند، بسیار بهتر از دیگر کودکان می‌توانند تا احساسات دیگران را درک کنند و برای آن‌ها ارزش قائل شوند. کودکانی که علاوه بر زبان مادری خود، زبان دیگری نیز آموخته‌اند، اغلب تجربه‌های اجتماعی زیادی دارند که به آن‌ها کمک می‌کنند بتوانند دیگران را هم در نظر بگیرند.

آن‌ها این درک را دارند که هرکسی با زبان و لحن خودش صحبت می‌کند و هر فرد ممکن است مفاهیم خاصی را متوجه نشود. این کودکان در محیط‌های اجتماعی می‌توانند سریع‌تر دوست پیدا کنند و همچنین با صحبت با آن‌ها به نتایج مطلوب برسند.

آیا کلاس زبان برای کودکان مفید است؟

آموزش تفکر خلاق

یکی از مزیت‌های کلاس زبان برای کودکان، افزایش خلاقیت و مهارت تفکر است. کودکانی که زبان جدیدی را می‌آموزند، یاد میگیرند تا از دریچه‌های مختلف به مسائل و مشکلات نگاه کنند و به دنبال راهکارهای جدید و تازه بگردند.

خلاقیت، ابزار ضروری دنیای امروزیست. کودکی که مهارت تفکر خلاق را به دست آورد، حتما در آینده قادر خواهد بود مشکلاتش را به نحو بهتری مدیریت کنند. چنین کودکی حتما آینده‌ی بهتری نیز خواهد داشت.

سخن پایانی

در دنیای امروز، کلاس زبان برای کودکان یک نوع ضرورت به حساب می‌آید. یادگیری یک زبان دیگر علاوه بر زبان مادری، مزیت‌های بی‌شماری برای کودک به همراه دارد. افزایش موقعیت‌های تحصیلی و شغلی، افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس و همچنین افزایش نمرات در دروس مختلف تنها بخشی از این مزایا هستند.

بهتر است از همین امروز، روش مناسب آموزش زبان به کودک خود را پیدا کنید و آموزش را شروع کنید. مطمن باشید که فرزندتان در آینده به خاطر آن از شما تشکر خواهد کرد.

همین حالا نظر خود را با دیگران به اشتراک بذارید: کلیک کنید

دسته بندی‌های مقاله: آموزشیسرگرمی و بازی
امتیاز 2 از 5 (1 نفر رای داده‌اند)
2 1 رای
1 ► امتیاز دهی ◄ 5
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سبد خرید

0
image/svg+xml

No products in the cart.

بازگشت به صفحه محصولات