نحوه قرار دادن پا و معانی آن در زبان بدن

نحوه قرار دادن پا و معانی آن در زبان بدن:  هنگامی که افراد با یکدیگر ارتباط می‌گیرند، ابتدا شروع به صحبت می‌کنند، لحن و کلام افراد نشان دهنده نوع ارتباط آنها با یکدیگر است. اما فقط این لحن و کلام نیست که نشان دهنده ارتباط موثر بین افراد باشد، بلکه زبان بدن نیز اهمیت بسیاری در برقراری ارتباط دارد.

زبان بدن نوعی ارتباط غیر کلامی است، که افراد به صورت ناآگاهانه، پیام و معانی را به یکدیگر انتقال می‌‌دهند. چه خوب می‌شد اگر می‌توانستیم، برای اینکه از زبان بدن خود به خوبی استفاده کنیم، معانی تک تک حرکات بدن را می‌دانستیم.

زبان بدن شامل کلیه حرکات دست، پا، چهره، نوع نشستن، نوع ایستادن، حرکت لب، حرکات چشم، سر و حتی حرکات ابرو است. اما قرار نیست تا ما در این مقاله، در مورد کلیه حرکات مرتبط به زبان بدن صحبت کنیم، زیرا زمان کوتاه است و فرصت ما اندک.

به همین منظور تصمیم گرفته‌ایم، به بررسی یکی از مهمترین اعضای بدن و حرکات آن، که می‌تواند بخش قابل توجهی از پیام و معانی را به فرد روبه‌رو انتقال دهد، را بررسی کرده و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهیم.

به شما توصیه می‌کنم، حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

حالت‌های مختلف قرار گرفتن پاها در کنار یکدیگر

پاها در کنار یکدیگر با حالت‌های مختلفی می‌توانند، قرار گیرند و شما اگر معانی آن را بدانید، به راحتی می‌توانید تا متوجه پیامی که طرف مقابل به شما انتقال می‌دهد، شوید.

انواع حالت‌های قرار گیری پا شامل:

  • پاهایی که در کنار هم جفت شده‌اند
  • پاهایی که از هم فاصله دارند
  • یکی از پاها جلوتر از پای دیگری است
  • پاهایی که متقاطع هستند
  • پاهای ضربدری و یا به اصطلاحی پا روی پا انداختن
  • جمع کردن پاها در کنار هم
  • قرار دادن یک پا جلوی پای دیگری
حالت‌های مختلف قرار گرفتن پاها در کنار یکدیگر

اکنون این حالت‌ها به چه معناست؟

سوالی مهمی که می‌خواهیم به آن جواب دهیم.

پاهایی که در کنار هم جفت شده‌اند

معمولا جفت کردن پاها در کنار هم نشان دهنده بی‌اهمیتی و بی‌تفاوتی در زبان بدن است. کمتر آقایی پاهای خود را در کنار هم جفت می‌کند، معمولا خانم‌ها وقتی می‌خواهند حس بی‌تفاوتی و بی اهمیت بودن را نشان دهند، پاهای خود را در کنار هم جفت می‌کنند.

پاهایی که از هم فاصله دارند

این حرکت یعنی پاهایی که از هم فاصله دارند و یا از هم دور هستند، بالعکس در آقایان بیشتر دیده می‌شود. در این حالت آقایان نمی‌خواهند که با زبان بدن خود بگویند، ما بی تفاوت هستیم و یا می‌خواهیم که موقعیت را ترک کنیم. در این حالت آقایان منتظر اتفاقی هستند، که ممکن است رخ دهد. این حرکت و یا ژست در افراد نظامی و یا ورزشکاران بیشتر دیده می‌شود. همچنین کسانی که دارای اعتماد به نفس بالایی نیز هستند، معمولا پاهایشان از هم فاصله دارد.

یکی از پاها جلوتر از پای دیگری است

در این حالت معمولا یکی از پاهای جلوتر از پای دیگری قرار می‌گیرد و وزن شما نیز روی یکی از پاها است. افراد معمولا زمانی که به موضوعی فکر می‎کنند و یا ذهنشان درگیر مسئله‌ای است، به این صورت می‌ایستند.

پاهایی که متقاطع هستند

پاهای متقاطع حالتی است که فرد منتظر ملاقات با فردی ناشناس است. معمولا خانم‌ها وقتی با فردی غریبه می‌خواهند ملاقات کنند، با زبان بدن خود نشان می‌دهند، که آیا از این ملاقات راضی هستند و یا نه! اما جالب است، بدانید پاهای متقاطع هم می‌تواند به شما بگوید که آیا این خانم علاقه‌ای به این ملاقات دارد یا نه. قرار گرفتن پاهای متقاطع هر دو معنی را یعنی (رضایت و عدم رضایت) را در زبان بدن نشان می‌دهد.

پاهای ضربدری و یا به اصطلاحی پا روی پا انداختن

زمانی که افراد پاهای خود را به صورت ضربدری روی هم قرار می‌دهند و یا دست به سینه هستند، در زبان بدن، نشان دهنده عقب نشی آنها است.

پاهای ضربدری و یا به اصطلاحی پا روی پا انداختن

جمع کردن پاها در کنار هم

جمع کردن پاها در کنار هم، در زبان بدن نشان دهنده فردی است که از موضوعی ترسیده، خجالت کشیده و یا می‌خواهد فرار کند. دقیقا حس شاگردی را دارد، که درس نخوانده و معلم می‌خواهد از او درس بپرسد.

قرار دادن یک پا جلوی پای دیگری

تا حالا توجه کردید وقتی از مکالمه‌ای بسیار خوشحال هستید، به صورت ناخودآگاه یکی از پاهای خود را جلوی پای دیگری قرار می‌دهید! این حالت در زبان بدن نشان دهنده، مشتاق بودن شما برای ادامه آن مکالمه را نشان می‌دهد.

سخن نهایی

زبان بدن و حرکات مختلفی که در تک تک اعضای بدن ایجاد می‌شود، بسیار گسترده و وسیع است. شما با دانستن معانی حرکات مختلف زبان بدن می‌توانید، معانی و پیام افراد را به خوبی درک کنید. همچنین اگر قرار است که تصمیم مهمی بگیرید، می‌توانید با دانش و آگاهی بیشتر، تصمیم مناسب و درستی را اخذ کنید.

همین حالا نظر خود را با دیگران به اشتراک بذارید: کلیک کنید

دسته بندی‌های مقاله: روانشناسی
0 0 رای ها
1 ► امتیاز دهی ◄ 5
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سبد خرید

0
image/svg+xml

No products in the cart.

بازگشت به صفحه محصولات