10 قانون مهمی که کودکان برای ایمنی خود باید یاد بگیرند؟

آیا دائما نگران امنیت کودک خود هستید؟ آیا وقتی که کودک شما در کوچه با کودکان بازی می‌کند، یا از مدرسه به خانه می‌آید، نگران می‌شوید؟

اگر این سوالات همیشه در ذهن شما هست و شما را به عنوان مادر یا پدر دچار استرس می‌کند، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

به کودک مراقبت از خود را آموزش دهید

شرایطی پیش می‌آید که شما نمی‌توانید در کنار کودک خود باشید. یا کودک در غیاب شما ممکن است، با افرادی ملاقات کند، که شما آنها را نمی‌شناسید. شما باید از قبل کودک خود را آموزش دهید، تا بتواند به تنهایی از خودش مراقبت کند.

شماره تماس و آدرس منزل را به او یاد دهید

فرزند شما ممکن است که کوچک باشد، اما او باید جزئیات بسیار مهمی مانند نام، شماره تماس و حتی آدرس منزل را یاد بگیرد، تا در صورت لزوم بتواند این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار دهد. همچنین بهتر است تا شماره تماس فرد دیگری از اقوام مانند مادربزرگ یا پدربزرگ، دایی و خاله را نیز بداند، که در صورت در دسترس نبودن شما، بتواند با آنها تماس بگیرد.

به کودک خود یاد دهید تا خوراکی از یک فرد غریبه نگیرد

شما باید به کودک خود یاد دهید تا خوارکی و یا مواد غذایی از غریبه نگیرد، زیرا ممکن است که آن خوراکی خطرناک باشد. به آنها یاد دهید، که اگر در غیاب شما فردی غریبه به آنها خوراکی تعارف کرد، خیلی مودبانه عذرخواهی کرده و از خوردن خوراکی امتناع کند.

از نرده یا دیوار همسایه بالا نرود

به کودک خود یاد دهید؛ که اگر هنگام بازی کردن با سایر کودکان توپ به داخل خانه همسایه افتاد، هرگز از دیوار و یا نرده بالا نرود. بلکه از یک بزرگسال بخواهد، تا آن توپ را برایش بیاورد.

تنهایی بیرون نرود

اگر کودک شما برای هر کاری نیاز داشت، تا به بیرون از منزل برود، باید بداند که تنهایی بیرون رفتن خطرناک است و باید با یک بزرگسال بیرون برود.

تنهایی بیرون نرود

با آتش بازی نکند

هنگام غذا پختن یا اگر در محیطی هستید، که آتشی در آنجا روشن است، باید به کودک خود یاد دهید تا هرگز دست به آتش نزند.

هرگز با غریبه‌ها بیرون نرود

به او یاد دهید که اگر فرد بزرگسالی به او گفت که مادرش گفته تا با او همراه شود، هرگز نباید تا حرف آن فرد را گوش کند و اگر نمی‌توانید در کنار فرزند خود باشید، او را به مادر یا پدربزرگ و یا عمه و خاله بسپارید.

به کودک یاد دهید که هیچکس حق ندارد تا بدن او را لمس کند

به کودک خود بگویید به غیر از مادر و پدر و گاهی اوقات در صورت لزوم پزشک کودک، هیچکس حق ندارد تا بدن او را لمس کند و اگر فردی غریبه این کار را انجام داد، فورا فریاد بزند، تا دیگران متوجه شوند.

اگر گم شد، در همان مکان بماند

اگر اتفاقی کودک دست شما را رها کرد و گم شد، به او یاد دهید تا در آن مکان بماند، تا شما مجددا بتوانید به مکانهایی که ممکن است فرزند خود را گم کرده باشید، بروید و او را پیدا کنید.

به کودک خود یاد دهید، تا هنگام حضور دیگران، لباس خود را در نیاورد

به کودک خود بگویید که نه جلوی دوستانش و نه جلوی حتی سایر افراد خانواده مانند مادربزرگ، پدربزرگ، عمو و یا عمه هرگز لباس خود را در نیاورد. تا او هرگز عادت نکند که جلوی یک فرد غریبه لباس خود را در بیاورد.

به کودک خود یاد دهید، تا هنگام حضور دیگران، لباس خود را در نیاورد

سخن نهایی

این مقاله به مهمترین نکاتی اشاره کرد، که والدین حتما باید آن را به کودکان خود آموزش دهند، تا کودکان آنها هرگز مورد سوء استفاده دیگران قرار نگیرند.

0 0 رای ها
1 ► امتیاز دهی ◄ 5

همین حالا نظر خود را با دیگران به اشتراک بذارید: کلیک کنید

دسته بندی‌های مقاله: روانشناسیسلامتی و تغذیه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سبد خرید

0
image/svg+xml

No products in the cart.

بازگشت به صفحه محصولات